Modern Cafe Tasarım ve Dekorasyonu

Sosyalleşmek, insanların en temel ihtiyaçlarından biridir. Dış ortamda sosyalleşmek istendiğinde ise, bu iş için genellikle tercih edilen yerler cafeler olur. Oturup bir kahve ya da çay içecek, bir şeyler yiyecek bir cafe seçmek isteyen kişiler için, bu kararlarını etkileyen birkaç faktör vardır.

Butik Cafe ve Restaurant Dekorasyonu

Örneğin cafedeki besinlerin kalitesi, uygun fiyatlar, hijyen koşulları, cafeye gelen insanlar ve bu insanların yoğunluğu gibi faktörler de, cafe seçimi konusunda dikkat edilen etkenlerdir.

Bunlarla birlikte Modern Cafe Tasarım ve Dekorasyonu her zaman insanlar için, oldukça çekici bir etken olmuştur.

Modern cafe tasarımı ve dekorasyonu hem cafe sahipleri, hem cafe çalışanları hem de gelen müşteriler için önemli bir faktördür. Cafe sahibinin ve çalışanlarının gün içinde bulunduğu mekanı sevmesi gerektiği kadar, bu mekanın insanlar için estetik ve ilgi çekici olması da gereklidir.

Cafe içi dekorasyon

Cafelerde genellikle ahşap mobilyaları kullanan işletme sahipleri, cafelerini hem göze hitap etme hem de konfor açısından daha iyi hale getirebilir. Çünkü kullanılan ahşap mobilyalar hem birbirine yapı olarak uygun hem de renk açısından uyumlu duracak, bununla birlikte rahat bir kullanım sunacaktır.

Cafelerde kullanılan eşyaların yerleşimleri, renkleri, kullanılan mobilyalar, elektronik cihazlar ve bu cihazların yerleşimi gibi tasarım unsurlarının, tecrübeli iç mimarlık kadrosu ile yapılması her zaman fayda sağlayacaktır.

Özellikle yaşanan pandemi döneminde cafelerde kullanılan alanların doğru değerlendirilmesi, sosyal mesafeye uygun olarak hazırlanması ve bu işten maksimum verim alınabilmesi için, tecrübeli bir kadrodan yardım almak şarttır.

Modern cafe tasarım ve dekorasyonu konusunda yardım almak isteyen kişiler, bu iş için mimarlık ofislerine başvurabilir ve cafelerini en iyi verimle, en estetik haliyle ve en konforlu mobilyalarla kullanmanın zevkini çıkarabilir.

Böylece müşterilerin ilgisini çekmeyi başaran işletme sahipleri daha kolay bir şekilde kâra geçebilir. HCA Mimarlık ile son derece şık ve konforlu bir cafe sahibi olmak isteyen işletme sahipleri, hemen HCA Mimarlık ile iletişime geçerek, tecrübeli iç mimarlık kadrosu ile çalışmaya başlayabilir. Bununla birlikte doğru dekore edilmiş olan kullanışlı bir cafe sahibi olabilir.

Butik Cafe ve Restaurant Dekorasyonu

Cafe dekorasyonları son derece önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Her cafenin dekorasyonu birbirinden farklıdır fakat karakteristik bir cafe tasarımına sahip olmak her zaman sizi bir adım öne çıkaracaktır.

Modern cafe dekorasyonu

Özellikle butik cafe ve restaurant dekorasyonu oldukça önemlidir ve başarılı bir şekilde yapılabilirse eğer, son derece de kaliteli bir tasarım elde edilebilir.

Bir cafenin dekoru aynı zamanda o cafeye gelecek olan müşteri kitlesini de büyük oranda etkileyen bir faktördür. Bu nedenle cafe tasarımı yapılırken, mutlaka alanında uzman ve profesyonel olarak bu işi yapan iç mimarlardan destek almak gerekir.

Bir cafe tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken birden fazla detay vardır. Cafede kullanılacak mobilyaların, renklerin, aydınlatmaların seçimi oldukça önemlidir.

Bu nedenle işi bilen kişilerden yardım almak başarılı bir dekorasyona ulaşabilmek için önemli bir adım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aynı zamanda restaurant dekoru restauranttın çekeceği müşteri kitlesini doğrudan etkileyen bir faktördür. Eğer klâs bir kitleye hitap eden bir restaurant dekore etmek istiyorsanız, ortamın mutlaka en şık şekilde dekore edilmesi gerekir.

şık cafe dekoru nasıl olmalı

Bir fast food dükkânı dekorasyonu ile restaurant dekorasyonu arasında büyük farklar vardır. Cafe iç mimari dekorasyonu yapılırken masaların insanların raht edebileceği kadar birbirine mesafeli olması, ortamın ferah olması ve güzel dekore edilmiş olması gerekir. Bunlara ilaveten cafede yer alan koltuk ya da sandalyelerin konforlu olması, aileler için küçük misafirlerinize de en iyi hizmeti sunabileceğiniz şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir.

Cafe iç dekorasyon yapmak asla kolay değildir. Cafeniz için dilediğiniz konsepti tercih edebilirsiniz fakat mutlaka cafenizin dekorasyonunu da bu belirlediğiniz konsepte uygun olarak yapmak gerekmektedir.

Sizler de cafenizin iç dekorasyonunu en iyi şekilde yapabilmek için cafenize uygun mobilyalar ve aydınlatma tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra cafenizi hoş gösterecek bazı bitkiler ve çiçekler ile de cafenizin havasını değiştirebilirsiniz.

Cafenizde birtakım aksesuarlar kullanarak da cafenizde modern ve şık bir görünüm yakalama fırsatını elde edebilirsiniz. HCA mimarlık firmamız ile sizler de cafeniz için en güzel dekorasyon hizmetini içiniz rahat bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Cafe ve Restaurant Dekorasyonu Hakkında Sıkça Sorulanlar

Cafe ve restaurant dekorasyon hakkında sıkça sorulanlar sizlerin daha iyi bir planlama yapmanızı ve fikir almanızı amaçlar. Cafe ya da restaurantların nasıl tasarlanması ve uygulamaya geçilmesi hakkında gerek teknik, gerekse yüzeysel bilgi edinmenizi sağlar. Cafe ve restaurant tasarımları konusunda bizlere sıkça sorulanların yanıtları, sizler için aytınlatıcı olmasını umarız.

Cafe tasarımı için nasıl bir konsept uygulamalıyım?

Günümüzde artan cafe sayıları ne yazık ki rekabeti çok güçlendiriyor. Durum böyle olunca müşterileri etkilemek ve onarla hitap etmek için cafenizin görünümü ve tasarımı son derece önemli bir rol oynuyor.

Dışarıdan bakılınca küçük bir detay olarak gözüken cafe tasarımı aslında cafenizin kaderini belirleyen bir faktör. Öncelikle cafenizin bulunduğu yerde çoğunluğu oluşturan yaş grubu, hangi kitleye hitap etmek istediğiniz en önemli sorular olarak başta geliyor.

Çünkü cafe tasarımınızı tamamen hitap etmek istediğiniz kitleye göre yaptırmanız gerekmektedir. Örneğin gençlere hitap etmek istediğiniz bir cafenin dizaynını ultra lüx yaptırmak çok da mantıklı olmayacaktır. Bu nedenle farklı konsept cafe tasarımları ortaya çıkmaktadır.

Eğer sizler de yeni nesil cafe tasarımları yaptırmak istiyorsanız mutlaka daha sade ve daha konforlu ama gençlere hitap edecek dekorasyon projesi hazırlayabilirsiniz. Yeni nesil cafe tasarımları pek çok müşteri tarafından oldukça fazla tercih edilir.

Yeni nesil cafeler sahip oldukları kaliteli dekorasyonlar sayesinde müşteride başarılı bir şekilde aidiyet duygusu oluşturur. Yeni nesil cafe dekorasyonuna bakılırsa eğer ortam çok fazla aksesuar ile dolu değildir fakat yerinde ve doğru tercihler ile ortam son derece orijinal hale getirilmiştir.

Sizler de farklı cafe konseptleri oluşturmak ve dilediğiniz hedef kitleye en iyi şekilde hitap etmek istiyorsanız dekorasyona önem vererek bunu kolay bir şekilde başarabilirsiniz. Yeni nesil cafe dekorasyonu için olmazsa olmaz şeyler duvar süsleri, tablolar, güzel aynalar ve ortama hava katacak bitkilerdir.

Tüm bunlarla beraber doğru bir aydınlatma da tercih ederek sizler de mekânınızda samimiyeti yakalama şansını elde edebilir ve müşterileriniz için en uygun atmosferi kolayca oluşturabilirsiniz.

Eğer sizler de 2021 cafe dekorasyonu yaptırmak istiyorsanız gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilirsiniz.

Alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz ile siz müşterilerimize cafe iç mimarı konusunda son zamanlarda kahverengi, kestane, yeşil ya da mavi tonlarında aksesuar ya da mobilya seçmektedir.

Cafe & Restaurant dekorasyon maliyetleri.

Cafelere artan talep sonucunda pek çok yeni nesil cafe ortaya çıkmış durumdadır. Artık pek çok girişimci cafe açarak ticarete atılmakta ve bu alanda da başarılı olmaktadır.

Cafenize en çok müşteriyi çekmek ve para kazanmak için mutlaka cafenizin dekorasyonuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Çünkü bir cafenin dekorasyonu müşteri çekmeyi doğrudan etkileyen bir ayrıntı olarak bilinmektedir. Ayrıca sizler de uygun cafe maliyetleri karşılığında kaliteli bir dekorasyon yaptırma şansına sahip olabilirsiniz.

Dilerseniz hem sade hem de bohem bir cafe tasarımı yaptırabilir böylece cafenizde son derece sıcak bir ortam oluşturma şansına sahip olabilirsiniz.

Hayalinizdeki cafeye sahip olmak için sizler de sahip olduğunuz alanı en iyi şekilde değerlendirerek buna göre mobilyalarınızı yerleştirebilirsiniz.

Sizler de ekonomik cafe konseptleri tercihleri ile en iyi cafe dekorasyonlarına kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Oldukça az ama kaliteli görünen ürünler ile ekonomik cafe konseptleri sayesinde hoş dekorasyon görüntüleri elde etmek mümkündür.

Bu konuda başarılı olmak için kendi yaratıcılığınızı kullanmanız gerekmektedir. Bence bir cafeyi gidilesi yapan şeylerin başında ortamın sıcaklığıdır. Bu yüzden bir cafede sıcak ortam yaratmak için ışıklandırmaya dikkat etmek gerekir.

Bunun dışında bir cafede dikkat edilmesi gereken şey oturulan alanların rahatlığıdır. Bu nedenle de mutlaka konforlu mobilya seçimi yapılmalıdır. Cafenizin hem temiz hem de düzenli bir görüntüye sahip olması gerekir.

Bir cafenin de en dikkat çekici yeri tıpkı mağazalar gibi satışa sunulan ürünlerin nasıl bir ortamda gösterildiğidir. HCA mimarlık firmamız sayesinde oldukça kaliteli cafe dekorasyon ve uygulama hizmeti alma şansını kolayca elde edebilirsiniz. Artık sizler de son derece kolay ve hızlı bir şekilde iç mimarlık hizmeti alabilirsiniz.

Dilerseniz internet sitemiz üzerinden daha önce yapmış olduğumuz projeleri de inceleyebilir buna göre bir karar da verebilirsiniz.

Cafe tasarımı otantik mi, modern mi, doğal mı yoksa klasik mi olmalı?

Bir cafenin sahip olduğu dekorasyonu ile mutlaka müşteriye aidiyet duygusu kazandırması gerekmektedir. Aksi takdirde müşterinin tekrar bu cafeye gelmek için bir sebebi kalmaz. Bu tarz cafeler de ticari alanda çok büyük başarılar yakalayamaz.

Cafenin geniş menüsü ve kaliteli yemeklerine kadar dekorasyonu ile diğer cafelerle rekabet haline olması gerekmektedir.

Doğru dekorasyon seçimleri yapan cafeler bu alanda son derece başarılı olur ve iyi bir müşteri potansiyeline erişir.

Bunun aksine dekorasyonda başarıya ulaşamamış ve müşteriye aidiyet duygusu kazandıramamış cafeler başarılı olamamıştır.

Müşteri potansiyelini üst seviyeye çekebilmek için, en iyi cafe tasarımları incelemeli ve bu örnekleri en iyi şekilde değerlendirmelisiniz.

Öncelikle iyi bir dekorasyon projesi için, mutlaka konsept doğrultusunda hareket edilmesi gerekir. Bunun yanı sıra hedef müşteri kitleniz de dekorasyonunuzu belirleyen bir faktördür.

Dilerseniz retro, otantik, klasik, rustik ya da modern cafe dekorasyonlarına sahip olma fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Yeni girişimcilere cafe dekorasyon önerileri duymak istiyorsanız önceliğiniz her zaman müşterinizin konforu, ev sıcaklığı yaratmak ve kaliteli atmosfer sağlamak olmalıdır.

Böylece sizler de yabancı olabileceğiniz bu sektör için, küçük tüyolarla kaliteli bir cafe ortamı yaratabilir ve oldukça geniş bir müşteri kitlesine hitap etme şansını elde edebilirsiniz.

Fakat günümüzde ne yazık ki pandemi artık hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumda. Bu nedenle mutlaka pandemi kurallarına uygun yeni normal düzende cafe dekoru yaptırmamız gerekmektedir.

Yeni normal düzene sahip cafe dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken şey, masa başı oturtacağınız müşteri sayısını kısıtlamak ve masalar arası sosyal mesafeyi düzenlemek olacaktır.

Cafenizi yeni normale göre tasarlayarak sizler de hem çalışanlarınızı koruyup hem de müşterilerinize virüs tehlikesinden uzak son derece kaliteli bir şekilde hizmet sunma şansını hemen şimdi elde edebilirsiniz.

HCA mimarlık firmamız siz müşterilerimiz için her ayrıntıyı dikkate alarak en iyi şekilde hizmet sunmaktadır. Sizler de hemen şimdi profesyonel bir ekipten hizmet almak için, gönül rahatlığı ile firmamızı tercih edebilir ve aldığınız cafe tasarım hizmetinin tadını çıkarabilirsiniz.

Cafe konsepti için hangi akseuarlar kullanılmalıdır?

Cafenizin iyi bir dekorasyona sahip olması için, mutlaka alanında uzman ve profesyonel iç mimarlara danışmak gerekir. Bunun dışında iyi bir dekorasyonu gösteren bir diğer şey ise, cafe dekorasyon aksesuarları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer sizler de cafenizi yeniden dekore etmek ve hoş bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, gerçekten kaliteli ve şık cafe dekorasyon ürünleri seçerek başarılı olabilirsiniz. Özellikle en çok dikkat vermeniz gereken nokta cafe aydınlatma ürünleri olacaktır.

Sizler de cafenizin ortamını çok daha sıcak gösterecek ve huzurlu ortam sağlayacak aydınlatma ürünleri tercih ederek, misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlama şansını elde edebilirsiniz. Cafeler aydınlatma açısından ofislerden farklılık göstermektedir. Cafelerin çok güçlü ışıklar ile aydınlatılmasına ihtiyaç yoktur.

Bunun aksine daha huzur verici günışığı rengi misafirlerinize daha iyi hissettirebilir. Aynı zamanda özgün bir cafe tasarımına sahip olmak istiyorsanız, orijinal ve otantik cafe mobilya üretimi yaptırarak sizler de cafenizde mükemmel bir görüntüyü elde edebilirsiniz.

Cafelerin amacı insanların oldukça rahat, konforlu ve sıcak bir ortamda sosyalleşmelerini sağlamak olarak bilinir. Bu nedenle de cafe tasarımında tamamen müşterilerin konforu düşünülerek hareket edilmelidir.

Kafanızda herhangi bir cafe konsept tasarımı fikri varsa hayalinizi mekanınıza en iyi şekilde yansıtarak bunu hayata geçirebilirsiniz. Bir kitap cafe dekorasyonu yapabilir hem huzurlu hem de sakin bir cafe ortamı oluşturabilirsiniz.

Bunun haricinde dilerseniz daha endüstriyel bir cafe ortamı yaratabilir bu şekilde cafenize daha çok gençleri çekmeyi başarabilirsiniz. Aslında cafe dekorasyonu tamamen sizin de hayal gücünüz ile şekillenebilecek ama sahip olduğunuz alanın da önemli olduğu bir durumdur.

Sizler de hemen şimdi hayalinizdeki cafeyi zihninizde canlandırın ve iç mimarlarımızla paylaşarak istediğiniz cafeye sahip olma şansını elde edin.

Mimarlık firmamız sayesinde son derece güvenilir, profesyonel ve kaliteli bir hizmet alma şansını kolaylıkla elde edebilirsiniz. Böylece dilediğiniz standartlara sahip, son derece güzel bir ortamada hayalenizde ki cafeye kavuşabilirsiniz. En iyi dekorasyon hizmeti almanız için, HCA Mimarlık sizleri bekliyor.

Cafe - Restaurant Tasarım Modelleri

Cafe - Restaurant Tasarım Modelleri içerisinde, butik cafe dekorasyonları örnekleri, otantik cafe dekorasyon, butik restaurant dekorasyonu, ahşap restaurant dekorasyonu, küçük restoran dekorasyonu ve lüks restoran dekorasyonları gibi birbirinden farklı projelerimizi inceleyebilirsiniz. HCA Mimarlık cafe ve restoran tasarımları ile herzaman insanların uğrak yeri haline gelebilecek, rahatlık hissettiren, keyifli vakit geçirebileceği ortamı hazırlamak için, deneyimli mimarlarını hizmetinize sunar.

Kocatepe Kahve Evi Cafe Dekorasyonu
Kocatepe Kahve Evi Cafe Dekorasyonu
Sektörün demir taşlarından olan, Kocatepe Kahve Evi Dekorasyonu ve tasarım uygulamasını yaptık.
Dem&Et Restoran Tasarımı
Dem&Et Restoran Tasarımı
Istanbul Yeşilköy’de bulunan Dem&Et Steak House Restoran, 4 katlı ve 310,00m2 alanın dekorasyon ve tasarım çalışmalarını yaptık.
Kiosk CAFE Dekorasyonu
Kiosk CAFE Dekorasyonu
Fransada bir AVM orta alanı için tasarlayıp ürettiğimiz Kiosk CAFE Dekorasyonu 80 m2 lik bir alan için HCA Mimarlık tarafından tasarlanmıştır.
CAFE Dekorasyonu Chay Tea Coffee
CAFE Dekorasyonu Chay Tea Coffee
Ankara merkezli olan Chay Tea Coffee için, cafe tasarım, dekorasyon ve uygulama işlerini yaptık.
Çiçek Izgara Cafe Restoran Konsept Tasarımı
Çiçek Izgara Cafe Restoran Konsept Tasarımı
İstanbul Yeşilköy de 290,00 metre kare alana sahip, Çiçek Izgara Cafe Restoran Konsept Tasarımı ve dekorasyon çalışmalarını yaptık.
Murat Chef Steakhouse Dekorasyonu
Murat Chef Steakhouse Dekorasyonu
Istanbul Güngörende 425 m2 alana inşa edilen Murat Chef Steakhouse Dekorasyon çalışmalarını biz yaptık.
PAPEL Shisha Lounge
PAPEL Shisha Lounge
PAPEL 34 Restaurant Cafe Dekorasyonu ve iç mimarlık hizmetleri anahtar teslim olarak yaptık.
Kalkan Park Cafe
Kalkan Park Cafe
Kalkan Park Cafe Dekorasyon ve tasarımı için, HCA Mimarlığı seçti.
HCA Mimarlık Referans Kataloğu

Cafe & Restaurant Dekorasyon Verileri2008-2020 Referanslar

Mağaza
Ofis
Restaurant & Cafe
Market
Fuar Stant
Diğer

Cafe & Restaurant Referans Listesi
YılOfis & Otel DekorasyonuAlanŞehir
2009KALKAN PARK REST.550 m2Kaş / Antalya
2011MR Kumpir
AIR PORT AVM
110 m2Istanbul
2011JAMES CAFE390 m2Porsuk / Eskişehir
2012JAMES CAFE210 m2Bornova / Izmir
2012IN Istanbul Cafe314 m2Istanbul
2014Birtat Restoran320 m2Istanbul
2015Kocatepe Kahve Evi
PARK AVM
295 m2AFYON
2016CHAY TEA & COFFE210 m2AYDINLIKEVLER / ANKARA
2017CHAY TEA & COFFE210 m2KIZILAY / ANKARA
2017CHAY TEA & COFFE
GÜNGÖREN M.V. AVM
397 m2Istanbul
2017Çiçek IZGARA
Bina 19 fabrika alan binası mobilya imalatı
290 m2Yeşilköy / Istanbul
2017Plaisir Du Cafe95 m2Paris / Fransa
2017DEM&ET STEAK
42 Maslak proje ofisi
310 m2Yeşilköy / Istanbul
201834 PAPEL325 m2Yeşilköy / Istanbul
2019MURAT CHEF425 m2Güngören / IstanbulSite İçi Arama

Aramak istediğiniz kelimeyi yazın veya alternatifleri değerlendirin.

Popüler Aramalar
Whatsapp İletişim