Yeni Normal ile Değişen Ofis Algısı

Covid-19’un hayatımıza girmesiyle günlük hayat, iş hayatı, sosyal hayatı gibi birçok alanda insanlar değişikliğe gitmek durumunda kaldı. Salgın sürecinde alınan önlemler gereği, birçok işyeri artık çalışanlarının hepsini her gün ofise çağırmak yerine, ofisi dönüşümlü olarak kullanmayı ve geri kalan çalışanlarının ise, evden çalışmasını içeren bir sisteme geçti.

Ofis Dekorasyon Modelleri

Ofis Dekorasyon Modelleri içerisinde, küçük ofis dekorasyonları ve en şık ofis tasarımları gibi birbirinden farklı projelerimizi inceleyebilirsiniz. HCA Mimarlık konseptinde klasik ofis, modern ofis, country ve feng-shui ofis tasarımları ile sizlere rahat bir çalışma alanı uygular. En yeni model mobilya ürünleri ve dekorları ile çalışma ortamınızda farklı bir hava yaratır.

Ofis Dekorasyonu MERCEDES-BEST MOOD
Ofis Dekorasyonu MERCEDES-BEST MOOD
Büyük ofis dekorasyonuna örnek olarak, Mercedez Best Mood Ofis 5900 m2 alanda dekorasyon ve uygulama işlerini size fikir verebilir.
GUFFY Sigorta Ofis Dekorasyonu
GUFFY Sigorta Ofis Dekorasyonu
GUFFY Sigorta, Kartal da bulunan Moment İstanbul’un 35. katında satın aldıkları dubleks ofisin tüm tasarım ve dekorasyon işlerini yaptık.
Vivo Ofis Dekorasyon ve Tasarımı
Vivo Ofis Dekorasyon ve Tasarımı
İstanbul Maslakta bulunan Vivo'nun, 742 m2 alana sahip ofis dekorasyonu ve tasarım uygulamasını yaptık.
Kesir Mühendislik Ofis Dekorasyonu
Kesir Mühendislik Ofis Dekorasyonu
İstanbul Ataşehir de 989 m2 alana sahip Kesir Mühendislik Ofis Dekorasyon işlerini yaptık.
SAMSUNG FABRİKA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
SAMSUNG FABRİKA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Samsung Fabrika Genel Müdürlüğü Ofis Dekorasyonu
HCA Mimarlık Ofis Referans Kataloğu

Yıllara Göre Tamamlanan Ofis Dekorasyon Verileri2010-2020 Referanslar

Mağaza
Ofis
Restaurant & Cafe
Market
Fuar Stant
Diğer

Ofis Dekorasyonu Proje Verileri
YılOfis & Otel DekorasyonuAlanŞehir
2008Tchibo Teknik Servis690 m2Yedpa / Ataşehir / Istanbul
2009Limak Euroasya Otel2450 m2Kavacık / Istanbul
2010XEROX Ofis420 m2Tekstilkent / Istanbul
2011XEROX Teknik Servis ve Depo480 m2Tekstilkent / Istanbul
2011Kesir Mühendislik (Ofis)989 m2Ataşehir / Istanbul
2012DEBATEKS420 m2Bağcılar / Istanbul
2014MERCEDES BENZ Fabrika
Best mood özel tasarım fabrika ofis binası
2400 m2Hadımköy / Istanbul
2018HAKTAŞ SMMM240 m2Üsküdar / Istanbul
2018GUFFY Sigorta & Broker345 m2Kartal / Istanbul
2018Mercedes Benz Fabrika
Yeni yemekhane ve sosyal alan binası
3650 m2Hadımköy / Istanbul
2019Mercedes Benz Fabrika
Bina 19 fabrika alan binası mobilya imalatı
3650 m2Hadımköy / Istanbul
2019Pendik Fabrika Binası
Fabrika binası dekorasyon ve tadilatı
2400 m2Kurtköy / Istanbul
2020Vivo Merkez Ofis
42 Maslak proje ofisi
742 m2Maslak / Istanbul
Ofis Dekorasyonu

Bu sistemin sonucunda artık ofislerin eski formu kullanışsız kalmaya başladı. Yeni normal ile değişen ofis algısı, bu değişikliklere uymak durumunda kalan ofis sahipleri ise, ofislerinde tasarım açısından değişikliklere giderek ofislerini daha da kullanışlı bir hale getirmek istiyor.

Sizlere ofis tasarım ve dekorasyonu için yapılabilecek değişiklikler hakkında bilgi vererek, ofis sahiplerinin kullanışlı ve estetik bir ofise sahip olması için, neler yapabileceğini önemle vurgulamak isteriz.

Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki, yeni normal ile gelen yeni düzen sayesinde, hem ofis sahipleri hem de çalışanlar, ofisin bütün gün insanlarla dolu olmamasına ve evden çalışmanın rahatlığına alışmış bulunuyor. Yani ofislerin artık eskisi gibi kullanılmadığı, daha evden çalışma tabanlı bir sisteme geçildiği yadsınamaz bir gerçek.

Yani ofislerde her odada masa, sandalye, bilgisayarlar ve dolaplar olmasına artık gerek yok.

Çünkü artık çalışanların işin çoğunu evden yürüttüğü ve ofiste sadece ağırlama, sosyalleşme ve toplantı yapma gibi eylemlerin yürütüldüğü bir sistem kullanılıyor.

Ofis Tasarım Dekorasyon

Yani bu sisteme bakılırsa ofis tasarımı ve dekorasyonunda da bu eylemlere hizmet edecek modellere geçilmesi uygun olacaktır. Bunlar için çalışma alanlarında azalmaya gidilerek toplantı alanları, misafir salonları, sosyalleşme için uygun mola alanlarında artışa gidilmesi, faydalı bir yol olabilir.

Bu alanlar için ise ahşap mobilyaları kullanmak, hem misafirler için bu soğuk ve mesafeli günlerde sıcak bir ortam yaratacak, hem de gün içinde ofiste bulunan kişilere konfor sağlayacaktır.

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis dekorasyonu nasıl olmalı? Ofis iç dizaynı planlarken nelere dikkat etmeliyim? Ofis dekorasyonunda masa sandalye seçimi neden önemlidir? küçük ofis dekorasyon fikirleri gibi sorularınıza cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz.

En iyi ofis tasarımları ve en iyi ofis dekorları gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz.

Ofis dekorasyonu nasıl olmalı? Günlük çalışma motivasyonunu doğrudan etkileyen faktör ofis dekorumuzdur. Günümüzün büyük bir kısmını ofislerimizde geçiririz. Bunun için ofisiniz dekore edilirken dikkat etmeniz gereken planlama, tasarım, işlevsellik, aydınlatma, dekor ve mobilya seçimi önemli unsurları oluşturmaktadır.

Ofis iç dizaynı planlanırken nelere dikkat edilmeli? Ofis iç dizaynı planlarken, ofislerimizde geçirdiğimiz zamanı göz önüne alarak kullanılan mobilyaların yapısı, konforu ve işlevselliğini planlayarak dekore etmelisiniz. Ferah, ve yalın bir çalışma alanı planlamalısınız ki çalışanlarınızda dikkat kaybına ya da motivasyon eksikliğine yol açmasın.

Küçük Ofis Dekorasyonları

Çalışma alanlarımızda ışık kullanımına çok önem verilmeli. Beyaz ışık ofislerde çok göz yorucu olacaktır. Bu yüzden Göz yormayan sarı ışık ya da gün ışığı kullanılmalı.

Ofis dekorasyonunda masa sandalye seçimi neden önemlidir? Yeni dekorasyon yapacağınız ofisinizde yer sıkıntınız yoksa eğer, minimum 130 cm uzunlukta masa kullanmanızı öneririz. Elbette eleman sayınız ve m2 yi de göz önünde bulundurarak, daha kısa masa kullanmanız gerekebilir.

Bu gibi durumlarda da verimliliği düşünerek 90 cm’in altına inmemenizi tavsiye ederiz. 60-70 cm’lik bir masada bilgisayar ekranını koyduktan sonra, çalışanlarınız kolunu bile koymaya yer bulamayacaktır.

Ofis dekorasyonunuz da masanızın üzerindeki bilgisayar monitörleriniz tam göz hizasında olmalıdır.

Göz hizasının altında kalan ekranlar çalışanlarınızın sürekli başını eğmesini gerektireceğinden, çeşitli boyun rahatsızlıklarına sebep olabilir. Aynı şekilde bilgisayar ekranının yukarıda kalması da kullanışsız olacaktır.

Ofis dekorasyonunuzu planlarken alanında uzman bir mimarlık firması ile çalışmanızı öneririz. Hazır sistemler almak yerine, özel mobilya tasarlatmanız hem daha kullanışlı bir ofisiniz olmasına, hem de ofisinizde şık ve ferah bir atmosfer yaratacaktır. Özel tasarlanmış mobilyalarda, dolap ve raflarda kullanımı çok daha kolay olacaktır. Farklı ebatlardaki bölmeler kullanım esaslarına göre planlanmalıdır.

Ofisinizi Dekore Ederken Göz Yormaktan Kaçının!

Ofis Dekorasyon Fikirleri

Ofisinizin duvarlarını dekore ederken renk tercihinizi, göz yormayan ve dikkat kaybına neden olmayacak renklerden seçebilirsiniz. Örneğin bütün bir duvarı çok desenli bir duvar kağıdı ya da taş duvar şeklinde dekore etmeyi düşünüyorsanız, bu düşüncenizden vazgeçebilirsiniz. Özel odalarınızda bu tarz çalışmalar çok şık ve güzel bir görünüme sahip olacaktır.

Çoklu çalışma ortamlarında iki masa arasındaki mesafeyi de iyi ayarlamalısınız. Personeliniz masanın arasından zorla geçmeye çalışmamalıdır.

Bu hem diğer personelinizin dikkatini dağıtacak hem de iç içe ve karmaşık bir görüntüye sebep olacaktır. Her ne kadar yeni modellerde pek tercih edilmese de, masa önlerinde kapama kullanmanızı öneririz. Özellikle bayan çalışanlarınız fazlaysa ön paravan sayesinde daha rahat oturabileceklerdir.

Ofisinizi dekore ederken mutlaka bir mimara yerleşim yaptırmanızı öneririm. Kâğıt üzerinde 2 boyutlu bile olsa masa sandalye ve dolapların yerleşimini planlamalısınız.

HCA Mimarlık olarak ofis projelerinizde, ofisinizde yaratmayı planladığınız sosyal alan dekorasyonlarınızda ya da açacağınız bir mağaza projesinde 3 boyutlu tasarımından, elektrik, mekanik altyapısından, dekorasyon ve uygulama alanlarına kadar anahtar teslimi hizmet vermekteyiz.

Ofis Dekorasyon Fikirleri

Ofis Dekorasyon Fikirleri sizlere daha iyi bir çalışma ortamı hazırlamakta faydalı olacaktır. Ofis tasarımları konusunda merak edilen ve nasıl bir ofis tasarlatmalıyım gibi soruların püf noktalarını, sizler için hazırladık.

Ofis Dekorasyon Önerileri

Günümüzde ofis tasarımları oldukça önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır. Gittikçe gelişen hayat standartları doğrultusunda, dekorasyona ve iç mimariye verilen önem de git gide büyük artış göstermektedir.

Eğer sizler de ofis dekorasyon fikirleri almak ve ofisinizin dekorasyonunu en iyi şekilde tamamlamak istiyorsanız, hayat geçirilmiş olan bazı projeleri inceleyerek, neye önem vermeniz gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Her ofisin misyonu ve vizyonu aynı zamanda da dinamiği birbirinden farklıdır. Bazı ofislerde iş birliği halinde çalışılması gerekirken bazı ofislerde ise bireysel çalışmak daha uygun olabilir.

İşte bu yüzden kendi karakterinizi de yansıtmak adına özel tasarım mobilya yaptırma ihtiyacı duyabilirsiniz. Özellikle dosyalama ve evrakları yerleştirmek için gerekli olan yegane şey kullanışlı ofis dolapları olarak karşımıza çıkar. Kullanışlı ofis dolapları sayesinde küçük alanlar dahi olsa son derece kullanışlı ofislere sahip olabilirsiniz.

Eğer ofisinizin en efektif bir şekilde kullanılmasını ve geniş alanlara sahip olmayı istiyorsanız mantıklı ve akılcı bir dekorasyon projesi ile bu mümkün bir hale gelebilir. Belki de en çok ihmal edilen konu ofislerde sosyal alan dizaynı olabilir.

Bizler ofise direk çalışma alanı olarak baktığımız için sosyalleşme gereksinimini kimi zaman göz ardı edebiliyoruz. Oysa yeme, içme kadar sosyalleşme de biz insanlar için oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Bu nedenle molalarda çalışanların birbiri ile kaliteli bilgi alışverişinde bulunabilecekleri, kafa dağıtabilecekleri ya da sosyalleşebilecekleri tamamen işin stresinden uzak bir alan inşa etmek gerekir.

Mantıklı bir sosyal alan dizaynı sayesinde çalışanlarınızın sosyal olarak da etkileşimde bulunmasını sağlayabilir ve ofis ortamınızdaki sinerjiyi arttırma şansını elde edebilirsiniz.

Sizler de hemen şimdi HCA firmamızı tercih ederek ofis iç mimarlık hizmetleri alma şansını kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Mimarlık firmamız siz müşterilerimize dilediğiniz konseptte en kaliteli ve profesyonel şekilde dekorasyon hizmeti sunmaktadır.

Sizler de mimarlık firmamızı tercih ederek dilediğiniz dekorasyon fikirlerine kolay bir şekilde ulaşma şansını elde edebilirsiniz. HCA mimarlık firmamız siz müşterilerimize hem alanında uzman hem de profesyonel iç mimarlarımız ile en şık ve ferah ofis tasarımları hizmetlerini sunmaktadır.

Modern Ofis Dekorasyon Fikirleri

İç mimarlık son zamanlarda üzerinde çok durulan ve tercih edilen bir hizmet alanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her yapının iç mimarisi son derece büyük önem arz etmektedir. Özellikle ofisler, pek çok çalışanın zamanının çoğunu içinde geçirdiği alanlar olduğu için bu tarz mekânların nasıl dizayn edildiği önemli bir konu olarak karşımıza çıkar.

Çünkü bir ofisin nasıl tasarlandığı özellikle çalışanların verimi ve üretkenliği açısından oldukça önemli bir detay olarak karşımıza çıkar.

Bunun yanı sıra ofise gelen müşterilerin de markanız hakkında sahip olduğu görüşün en iyi şekilde sağlanması için oldukça önemli bir detaydır.

Sizler de modern ofis dekorasyonu yaptırmak ve ofisinizde de modernliği sağlamak istiyorsanız mutlaka ofisinizde kullanacağınız malzemelere önem vermelisiniz.

Modern bir ofiste mutlaka ortamın modernliğini yansıtacak deri ya da konforlu farklı yüzeye sahip koltuklar, metal ya da ahşap masalar farklı duvar kâğıtları ve aynı zamanda duvarlarda ortama derinlik katacak panolar kullanılır.

Bunun yanı sıra açık ofis dekorasyonunda ise çalışanların birbiri ile rahatça iletişime geçebileceği ve dilerlerse iş birliği içinde çalışabilecekleri rahat ortamlar bulunmalıdır.

Siz de hayalinizdeki şık ofis tasarımı elde etmek istiyorsanız ofisinizdeki en küçük detaylara bile önem vererek doğru mobilyalar ve aydınlatmaları seçerek şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Daha keskin ve şık dokunuşlara sahip mobilyalar tercih ederek ortamın havasını değiştirebilirsiniz. Dilerseniz klasik ofis tasarımı tercih ederek ofisinizde klasik mobilyalar ya da çeşitli parçalar katabilir.

Bir taraftan ofisinize klasik bir hava vererek diğer taraftan farklı aksesuarlarla eklektik bir dekorasyon anlayışından da faydalanabilirsiniz.

Ofisinize istediğiniz konsepti göz önünde bulundurarak dilediğiniz dekorasyonu sağlamak için güvenilir bir ofis dekorasyonu yapan mimarlık firması arıyorsanız doğru adrestesiniz.

HCA mimarlık firmamız siz müşterilerimize oldukça kaliteli ve uygun fiyatlı ofis tasarımı hizmeti sunmaktadır.

Alanında tecrübeli ekibimiz sizler için en küçük ayrıntıyı dikkate alarak proje hazırlar. Sizler de firmamızı tercih ederek alanında uzman ve son derece tecrübeli iç mimarlarımız aracılığı ile en iyi şekilde hizmet alma fırsatını kolayca elde edebilir ve ofisinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Ofis Dekorasyon Ürünleri Nelerdir?

Tasarım yapmak incelikli bir iştir. Bu nedenle tasarım hizmeti almak istiyorsanız mutlaka alanında uzman ve tecrübeli kişileri tercih etmeniz gerekmektedir. Eğer sizler de kaliteli bir tasarım hizmeti almak istiyorsanız mutlaka profesyonel kişileri tercih etmelisiniz.

Özellikle ofis tasarımı son derece önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Çünkü bireyler çalışma saatlerinin tümünü bir ofis içinde geçirir.

Ofis ortamının en iyi şekilde dizayn edilerek çalışanların motivasyonunu yükseltmesi gerekir. Eğer sizler de profesyonel bir ofis tasarım hizmeti almak istiyorsanız ofis tasarımında malzeme ve işçilik konusuna bir hayli büyük önem vermek gerekir.

Bildiğiniz gibi ofislerin ortamı ve sahip olduğu ambiyans oldukça önemlidir. Bu yüzden ofis tasarımı yapılırken seçilen her türlü detaya büyük önem vermek gerekir.

Ofis tasarımının yapımında kullanılan malzemeler, bu malzemelerin sahip olduğu özellikler ve bunların kim tarafından nasıl bir şekilde yapıldığı da dekorasyonu büyük ölçüde etkileyen değişkenler olarak bilinir.

Mesela ofislerde mobilya seçimi önemi çok büyüktür. Çünkü seçilen mobilyaların hem dayanıklı hem de insan vücudunun ergonomik yapısına da uygun olması gerekmektedir. Ofiste insanlar uzun saatler boyunca aralıksız çalışmalarını sürdürdükleri için bu anlamda mobilya seçimine büyük önem vermek gerekmektedir.

Bunun dışında bir iç mimarın mutlaka dikkat etmesi gereken şey aydınlatmadır. Aydınlatma çalışanların enerjisini ve motivasyonunu direk olarak etkileyen bir faktördür.

Bunun haricinde çalışma alanlarının verimli kullanımı da oldukça önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu detaylara dikkat ederek oldukça kaliteli ve profesyonel bir ofis tasarımına sahip olmak son derece kolaydır.

Feng-Shui Ofis Dekorasyonu Nedir?

Feng-Shui nedir? Çincede “rüzgar” ve “su” anlamına gelen, insan ve çevre arasındaki ilişki hakkında birtakım görüş ve düşüncelerden oluşan eski bir Çin felsefesidir; insanın ancak çevresiyle uyumlu olduğu zaman mutluluğu yakalayabileceğini anlatan bu felsefe, mekanın düzenleniş şeklinin insan mutluluğuyla doğrudan ilişkisi olduğunu savunur.

Feng-Shui felsefesine göre insanın özünde bulunan hayat enerjisi (CHI), mekanda belli bir düzen içinde dolaşabildiği zaman yükselir. Nesnelerin belli bir düzene göre yerleşimde olması, bu enerjiyi beslemektedir.

Feng-Shui dekorasyonu, günümüzde dünyanın pek çok coğrafyasında mekan düzenleme sanatı olarak uygulanmakta. Gerek ev içi, gerekse ofis dekorasyonu konusunda en sık başvurulan kaynaklardan biri haline gelmiştir.

Feng-Shui Ofis Dekorasyonu ve ofis düzeni konusunda da pek çok uygulaması günümüzde mevcut. Bu uygulamalarla gerçekleştirilmek istenen esas amaç, tasarımın, dekorun ve ofis eşyasının konumunu belirli kurallar içinde belirlenmesi, başarı ve mutluluk düzeyini yükseltmektedir.

Ofis Dekorasyon Örnekler Nelerdir?

Ofis dekorasyonu özel proje isteyen ve mutlaka dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Ofis en çok vakit geçirdiğimiz hayatımızın bir parçası olan yerdir. Bir ofisin en güzel ve en konforlu şekilde dekore edilmesi demek orada çalışan herkesin motivasyonun ve veriminin de yüksek olması demektir.

Günümüzde ofis dekorasyonuna olan ilgi son derece artmış durumdadır. Türkiye’nin her yerinden farklı ve ilginç ofis tasarımları örnekleri gelmektedir. En çok tercih edilen ofis dekorasyonların birisi açık ofis dekorasyonu olarak bilinir.

Açık ofis dekorasyonları genelde çalışanlar arasında iş birliğinin yüksek olduğu reklam ajansı gibi sektörlerde oldukça fazla tercih edilen sosyalleşmenin en üst seviyede olduğu ofis dekorasyonu olarak karşımıza çıkar.

Bir ofis dekorasyonunun amacınıza hizmet etmesi için mutlaka güvenilir bir iç mimarlık hizmeti almak gerekmektedir. İç mimarlar sayesinde ofisinize en uygun şekilde seçimler yaparak proje hazırlayabilir ve ofisinizde yakalamak istediğiniz havayı kolay bir şekilde elde edebilirsiniz.

Özellikle küçük ofis tasarımları iyi bir planlama ile çok güzel sonuçlar doğurabilir. Küçük ofis tasarımı yaparken mobilya, renk ve aydınlatma konusunda daha seçici olmak ve daha dikkatli davranmak gerekebilir. Çünkü zaten küçük olan bir alanı daha ferah ve daha kullanışlı bir hale getirmek için ekstra çaba harcanmalıdır.

Eğer zaten büyük bir ofisiniz varsa büyük ofis dizaynı yaparken dilediğiniz tarzı tercih edebilirsiniz. Dilerseniz açık ya da kişilere özel kapalı alanlar tasarlayabilir ve bu şekilde bir ortam yaratabilirsiniz. Büyük ofis sayesinde oldukça geniş kullanım alanlarına sahip olabilir hem sizin hem de çalışanlarınızın konforunu kolayca sağlayabilirsiniz.

Bir showroom tasarımı yapmak istiyorsanız en çok dikkat etmeniz gereken şey ortamın daha fazla ürün odaklı olmasıdır. Showroom tasarımı yaparken önemli olan şey ürünü ön plana çıkarmaktır. Ortamı tamamen ürünleri ortaya çıkaracak şekilde dekore edip dilerseniz aydınlatmada da yine günışığı rengi seçerek odağı ürünlere doğru çevirebilirsiniz.

Çok fazla bölünmemiş ve akıcı bir dekorasyon ile sizler de tüm vurguyu ürünlerinize yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz alanında en efektif şekilde kullanılması için HCA mimarlığı tercih edebilirsiniz.

Bizler HCA Mimarlık olarak, Ofis Dekorasyonu ve tasarımı konusunda tecrübeli mimar kadromuzu sizlere sunuyoruz. Verdiğimiz mimarlık hizmetleri ile ofisinizi daha kullanışlı, daha sıcak ve daha estetik bir hale getirmeyi görev biliyoruz. Ayrıntılı bilgi ve uygun bütçelerle mimarlık hizmeti almak için, iç mimarlık ofisimiz ile iletişim kurun. Dilerseniz projeleriniz için, teklif formundan randevu talep edebilirsiniz.


Site İçi Arama

Aramak istediğiniz kelimeyi yazın veya alternatifleri değerlendirin.

Popüler Aramalar
Whatsapp İletişim