HCA iç Mimarlık Hizmetleri

HCA iç Mimarlık hizmetleri, 2010 yılında Mimar Şevki AYDIN tarafından kurulmuştur. Kuruluşundan bu güne kadar sadece ticari mekanlar ve perakende sektöründe mimari ve dekorasyon alanlarında tasarım yapan, projelendiren ve anahtar teslimi uygulamasını gerçekleştiren bir mimarlık firmasıdır.

Kuruluşumuzdan bu yana geçen 10 yıla yakın süre, toplamda 25 yıllık tecrübemizle tamamlanmış 200’ü aşkın proje ile 55.000 m2 den fazla alanın uygulamasını yaparak uygulama alanında ne kadar başarılı olduğumuzu göstermektedir. Uygulamasını yaptığımız işlerin % 80 inin konsept tasarımını da biz yaptık.

Uzmanlık alanımız zincir mağaza, cafe, restoran, ofis, sosyal alan, fabrika, Showroom ve teşhir stantları vb. ticari mekânlardır. Proje tasarımından mobilya üretim ve montajına kadar, tavandan tabana tüm süreçlerde anahtar teslimi olarak hizmet veririz.

Çalışma şeklimiz ise son derece yalın ve etkilidir. Sizi dinliyoruz, vizyonunuzu öğreniyoruz, sonra ise isteklerinize ve hedef kitlenizde en uygun yaratıcı çözümlerle size geri dönüyoruz.

Mimarlık Hizmetleri:

Mağaza Dekorasyon ve Uygulama

Butik ve Zincir marka mağazalara konsept tasarım ve uygulama hizmetlerini anahtar teslimi olarak hizmet vermekteyiz. Müşteri portföyüne ve ürün gamina uygun olarak mağazanın her m2 nin planlamasını yapmaktayız. En iyi vitrin dekoru için alt yapı sağlamak, kampanya veya öne çıkması istenen ürünleri görünürlüğünü artırmak.

Cafe & Restaurant Dekorasyonu / iç Mimarlık Hizmetleri

Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda mekanın en iyi şekilde kullanımını sağlayarak ve mimari disiplin çerçevesinde fonksiyonelliği görsellikle birleştirerek, sadece şık değil aynı zamanda uygulanabilir tasarımlar sunarak müşterilerimizi memnun etmek. Müşterimizin hedef aldığı sınıfa göre mekânı dekore etmek. Alakart, fastfood, menü yapısı vb. durumlara göre mutfak ve operasyon sistemini düzenleriz.

Ofis Tasarımı, Dekorasyonu ve Mimarlık Hizmetleri

Çalışma alanlarınızda da kendinizi ifade edebileceğiniz, ruhunuzu yansıtacak konseptler yaratıyoruz. Bu konseptler içerisinde kullandığımız tüm metal ve mobilyaları da kendimiz tasarlıyor, kendimiz üretiyor ve uyguluyoruz. Bu sayede bu objelerin benzersiz ve size özel olmalarını sağlıyoruz.

Ticari Sosyal Alanlar Tasarım ve Dekorasyonu

Dünyaca ünlü hemen her sektörde büyük firmaların ortak kullanım alanları, yemekhaneleri, resepsiyonları, dinleme alanları, kısaca tüm sosyal alanlarını tasarlıyor, üretiyor ve uyguluyoruz.

Mobilya Tasarım ve Üretim

Konsept Tasarımı: Bu aşama içerisinde bir önce ki madde de yapmış olduğumuz analizler ile tasarım taslağını oluşturmuş bulunmaktayız. Tasarımı oluştururken, özgünlük ile birlikte, yapılan yatırımın optimizasyonu, malzeme, üretim ve detay çözümlerini ön planda tutarız.

Tasarım aşaması iki bölümden oluşmaktadır:

Eskiz çalışmaları: Mekânın bütünlüğü ile beraber bölgesel ve genel eskiz çizimler ile projemizi destekliyoruz. Bununla birlikte elektronik ortama geçmeden Avan proje taslağımızı oluşturuyoruz.

3d Görselleştirme / Render: Bu aşamada ise eskizlerimiz ile birlikte fikirlerimizi ve tasarım dokunuşlarımızı projemize ekleyip sizlere bir sunum dosyası hazırlıyoruz. Bu süreçte her bir fotoğraf karesi, tasarlanmış mekânlarınızı birebir görmenizi sağlamaktadır.

Teknik Detaylandırma

Onaylanmış olan projeyi teknik proje ekibimiz tarafından imalata hazır vaziyete geçirmeyi sağlayan aşamadır. Mekânların tüm teknik detay çizimleri, ruhsatlı projelerde yasa ve yönetmeliklere uygunluğu, değil ise tasarlanmış mekânların işlevselliğini arttırmak için yapılan teknik analizler ile birlikte yeni bir teknik sunum dosyası hazırladığımız bölümdür.

Tasarım Bütçelendirme

Bu aşamada tasarım sürecinde sizler ile koordine olarak ilerlediğimiz projemizin bütçelendirme kısmı yer almaktadır. Sizlerin memnuniyeti ve yararı önceliğimizdir. Bu sebepten dolayı projemizde tüm çözüm ortaklarımız ile ihale sisteminde çalışmaktayız. Bu ihale içerisinde önceliklerimiz kalite, zaman ve maliyettir. Projede ki teknik ve malzeme detayları çerçevesinde sizler için en iyi fiyat analizini yapıyoruz.

Proje Yönetimi
Projemizin hayata geçtiği noktada ortaya konan hedefleri ve ilerleyişi takip ederek, başarılı bir sonuç için; zaman, maliyet ve kalite unsurlarını dengeli bir isleyiş ile yönetiriz. Bu şekilde projemiz işlevsel ve mali açıdan kayıplara uğramadan gerekli kalite standartları dâhilinde zamanında tamamlanır.

Proje Teslimi
Bir projenin tüm aşamalarında destek verdiğiniz ve stratejik ortak olmaya odaklandığınız takdirde size özel tasarımı yapılmış olan bir projenin anahtar teslim proje uygulama ayağı da başarı ile tamamlanmaktadır.

Mekan sahibi ya da potansiyel hedef kitlenin mimari ihtiyaçlarını, enerjisini yükselten tasarımlar ile bütünleştirerek fonksiyonel, estetik ve hızla uygulanabilir çözümler sunar. Hızla uygular ve projeleri hayata geçirir.

Gayemiz;
hedef kitlenin mekânsal ihtiyaçları, markanın vizyonunu doğru yorumlamak ve müşterilerimizin istekleri doğrultusunda beklentilerine cevap vermek. Bu sebeple; perakende sektörünün merkezinde yer alan markaların düşünce ve isteklerine yoğunlaşıyoruz.

ilkemiz;
”Trend” çerçevesi sınırlarında anlık hazdan ziyade, kendine has stili değerleri olan, algı düzeyini maksimuma taşıyan, stratejileri üstün düzeyde destekleyen teşhir alanları oluşturmak.

Site İçi Arama

Aramak istediğiniz kelimeyi yazın veya alternatifleri değerlendirin.

Popüler Aramalar
Whatsapp İletişim