Blog

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis dekorasyonu nasıl olmalı?  Ofis iç dizaynı planlarken nelere dikkat etmeliyim? Ofis dekorasyonunda masa sandalye seçimi neden önemlidir? küçük ofis dekorasyon fikirleri gibi sorularınıza cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. En iyi ofis tasarımları ve en iyi ofis dekorları yazımızda aradığınız tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz

Ofis dekorasyonu nasıl olmalı? Günlük çalışma motivasyonunu doğrudan etkileyen faktör ofis dekorumuzdur. Günümüzün büyük bir kısmını ofislerimizde geçiririz. Bu yazımızda ofisinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken Planlama, tasarım, işlevsellik, aydınlatma vb.. konulardan bahsedeceğiz sizlere.

Ofis iç dizaynı planlanırken nelere dikkat edilmeli?

Ofis iç dizaynı planlarken, ofislerimizde geçirdiğimiz zamanı göz önüne alarak kullanılan mobilyaların yapısı, konforu ve işlevselliğini planlayarak dekore etmelisiniz. Ferah, ve yalın bir çalışma alanı planlamalısınız ki çalışanlarınızda dikkat kaybına yada motivasyon eksikliğine yol açmasın.

Çalışma alanlarımızda ışık kullanımına çok önem verilmeli. Beyaz ışık ofislerde çok göz yorucu olacaktır. Bu yüzden Göz yormayan sarı ışık yada gün ışığı kullanılmalı.

Ofis dekorasyonu nasıl olmalı

Ofis dekorasyonunda masa sandalye seçimi neden önemlidir?

Yeni dekorasyon yapacağınız ofisinizde yer sıkıntınız yoksa eğer minimum 130 cm uzunlukta masa kullanmanızı öneririz. Elbette eleman sayınız ve m2 nizi de göz önünde bulundurarak daha kısa masa kullanmanız gerekebilir. Bu gibi durumlarda da verimliliği düşünerek 90 cm’in altına inmemenizi tavsiye ederiz. 60-70 cm’lik bir masada bilgisayar ekranını koyduktan sonra çalışanlarınız kolunu bile koymaya yer bulamayacaktır.

Ofis dekorasyonunuz da masanızın üzerindeki bilgisayar monitörleriniz tam göz hizasında olmalıdır. Göz hizasının altında kalan ekranlar çalışanlarınızın sürekli başını eğmesini gerektireceğinden çeşitli boyun rahatsızlıklarına sebep olabilir. Aynı şekilde bilgisayar ekranının yukarıda kalması da kullanışsız olacaktır.

Ofis dekorasyonunuzu planlarken alanında uzman bir mimarlık firması ile çalışmanızı öneririz. Hazır sistemler almak yerine özel mobilya tasarlatmanız hem daha kullanışlı bir ofisiniz olmasına hemde ofisinizde şık ve ferah bir atmosfer yaratacaktır. Özel tasarlanmış mobilyalarda, dolap ve raflarda kullanımı çok daha kolay olacaktır. Farklı ebatlardaki bölmeler kullanım esaslarına göre planlanmalıdır.

Ofisinizi Dekore Ederken Göz Yormaktan Kaçının!

Ofisinizin duvarlarını dekore ederken renk tercihinizi, göz yormayan ve dikkat kaybına neden olmayacak renklerden seçebilirsiniz. Örneğin bütün bir duvarı çok desenli bir duvar kağıdı yada taş duvar şeklinde dekore etmeyi düşünüyorsanız bu düşüncenizden vazgeçebilirsiniz. Özel odalarınızda bu tarz çalışmalar çok şık ve güzel bir görünüme sahip olacaktır.

Çoklu çalışma ortamlarında iki masa arasındaki mesafeyi de iyi ayarlamalısınız. Personeliniz masanın arasından zorla geçmeye çalışmamalıdır. Bu hem diğer personelinizin dikkatini dağıtacak hemde iç içe ve karmaşık bir görüntüye sebep olacaktır.

Her ne kadar yeni modellerde pek tercih edilmese de masa önlerinde kapama kullanmanızı öneririz. Özellikle bayan çalışanlarınız fazlaysa ön paravan sayesinde daha rahat oturabileceklerdir.

Ofisinizi dekore ederken mutlaka bir mimara yerleşim yaptırmanızı öneririm. Kağıt üzerinde 2 boyutlu bile olsa masa sandalye ve dolapların yerleşimini planlamalısınız.

Ofis dekorasyon konsepti, Ofis dekorasyon fiyatları ve Ofis dekorasyonuyla ilgili diğer yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

HCA Mimarlık olarak ofis projelerinizde , ofisinizde yaratmayı planladığınız sosyal alan dekorasyonlarınızda yada açacağınız bir mağaza projesinde 3 boyutlu tasarımından, elektrik, mekanik altyapısından,  dekorasyon ve uygulama alanlarına kadar anahtar teslimi hizmet vermekteyiz.

Ücretsiz keşif için 0850 460 14 22’yi arayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba,
#evdekaldığımız bu günlerde sizlere daha hızlı hizmet verebilmemiz için bize hemen ulaşın.