1. Ana Sayfa
 2. Blog
 3. Mimari Tasarım
 4. İç Mimarlık Ofisi Ne İş Yapar?
Geri Dön

İç Mimarlık Nedir? İç Mimar Kimdir? İç Mimarlık Ofisi Ne İş Yapar ve hakkında bilgiler nelerdir.

İç Mimarlık Ofisi Ne İş Yapar?
İç Mimarlık Ofisi Ne İş Yapar?

Mimarlık ofisi ve İç mimarlık ofisi ne iş yapar? Arasındaki fark nedir? İç mimarlar ne iş yaparlar? Gibi aklınıza takılan soruları bulabileceğiniz bu yazımızda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yapılarda estetiğin ön plana çıktığı günümüzde iç mimarlık ofisleri büyük bir önem kazanmış durumdadır. İç mimarlık ofisleri Mekanları güzelleştirmek ve estetik bir görünüme kavuşturmak için çalışırlar. Sundukları hizmetler, günümüzün ihtiyaçlarını karşılamaya yöneliktir. İç mimarlık ofisleri, müşterilerine konusunda tecrübe sahibi uzman iç mimarlar vasıtasıyla hizmet sunmaktadırlar.

İç Mimarlar, Üniversitelerin mimarlık fakültesi iç mimarlık bölümü mezunlarıdır. Teknik resim, bilgisayar destekli tasarım, sanat eğitimi gibi eğitimlerin yanı sıra tasarım alanında uzmanlaşmak suretiyle eğitimi tamamlamış olurlar.

İç Mimarların ve İç mimarlık ofislerinin en önemli görevi ise mekânları güzelleştirerek daha estetik bir görüntüye ulaştırmaktır. Böylelikle insanlar için en ideal, kullanışlı ve estetik mekanlar oluşturulmuş hale gelir.

İç Mimarlığın temelinde hayal gücü ve görsel zekanın olduğunu belirtmek gerekir. Bir iç mimar kafasında tasarladığı mekanın, gerekli olan koşullarında sağlanması ile adım adım somutlaştırır. Uygulama sonrası uyumsuzluk ve eksiklikleri analiz ederek düzeltmeler ile mekan tasarımını nihayete erdirir.

İç mimarların diğer mimarlara ve bir mühendise göre, projede imza yetkisi olmaması, mesleğin önünde aşılmayı bekleyen bir engel olarak görünse de, günümüz koşullarında, güçlü bir tasarım kabiliyeti olan iç mimar, her zaman güzel projelere adını başarıyla yazdırabilir.

iç mimarlık işleri
iç mimarlık işleri

İç Mimarların Yaptıkları İşler Nelerdir?

İç mimarların başlıca görevleri, yaşam alanlarının düzenlenmesidir. Birbirinden farklı amaçlar için mekanlara çok daha uygun bir nitelik kazandırmaktır. İç mimarlık ofisleri kendi içlerinde belli sektörlere yönlenip uzmanlık kazanmışlardır. Bazıları sadece ev iç dekorasyonu yaparken, bazıları da sadece ticari mekanlar yaparak (bizim gibi) uzmanlaşmışlardır. İç dekorasyon yapılacak mekanları başlıklar altında toplayacak olursak;

 • Ev iç dekorasyonu
 • Ofis iç dekorasyonu
 • Mağaza iç dekorasyonu
 • Cafe & Restaurant iç Dekorasyonu
 • Havalimanları
 • Hastaneler
 • Alışveriş merkezleri
 • Restoranlar
 • Pastaneler
 • Kütüphane ve sinemalar
 • Özel yat ve uçak iç tasarımları
 • Sahneler ve benzeri nitelikteki mekanlar
 • Bankalar
 • Oteller
 • Fuarlar
 • Showroomlar
 • Sosyal alanlar

Neden iç Mimarlık Ofisleri ile Çalışılmalı?

Günümüzde önem arz eden estetik ve kullanışlı yapıyı mekanlarına kazandırmak için, iç mimarlık ofisleri önemlidir. Tasarım yaptırtacağınız mekan ister ev olsun ister cafe isterse mağaza hiç fark etmez, bir mimarlık ofisiyle çalıştığınız zaman ilk başta 3 boyutlu tasarım yaptırabilirsiniz. Bu sayede hiçbir şey size sürpriz olmayacaktır. Estetik, işlevsel ve her m2'nin planlanarak tasarlandığı bir projeye sahip olabileceksiniz. Bir mimarlık ofisi ile çalıştığınızda proje onaylandıktan sonra size ne bir süre verebileceği için, eğer dekore ettireceğiniz yer ticari bir işletme ise açılmayan her gün için ciro kaybı yaşamayacaksınız gibi pek çok açıdan avantajları vardır.

Bununla ilgili olarak iç mimarlar, yaşam alanlarının yapısına göre tasarımlarını ortaya koymaktadır. Yalnızca mekanlarda değil çevre düzenlemeleri konusunda da hizmetler sunmaktadır. Konusunun uzmanı iç mimarlar, tasarımın başlangıcından itibaren en detaylı biçimde tasarım yaparak sonuca ulaşırlar.

iç mimarlık ofisi
iç mimarlık ofisi

Tasarım Aşamaları Nedir?

Tasarım yapılacak alan ne olursa olsun, sırasıyla keşif metraj çalışması yapılmalıdır.

 1. 2 Boyutlu yerleşim planı çizimi,
 2. 2 Boyutlu yerleşim onayının ardından 3 boyutlu tasarım,
 3. Fiyat çalışması yapılması,
 4. Onayı takiben belirlenen süre içerisinde dekorasyon işlerinin planlanması.

HCA İç Mimarlık Ofisini Neden Tercih Etmelisiniz?

Öncelikle belirtmeliyiz ki HCA Mimarlık olarak ev dekorasyonu yapmıyoruz. Eğer bu anlamda talebiniz olursa sizleri yönlendirebileceğimiz çok başarılı meslektaşlarımız var. HCA mimarlık olarak 20 yıldan fazla zamandır sadece ticari mekan dekorasyonu yapıyor ve bu alanda da devam etmek istiyoruz. Çünkü en iyi bildiğimiz iş bu.

HCA Mimarlık, alanında uzman kadrosuyla hem tasarım hem de uygulama konusunda sektörde aranılan isimlerdendir. Bu güne kadar sayısız markaya hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Mağaza, Ofis, Cafe, Showroom ve sosyal alan dekorasyonu konusunda gerekli tüm yeterliliğe sahip durumdayız.

Mevcut bir konseptiniz varsa ona uygun anahtar teslimi dekorasyon yapabileceğimiz gibi, sıfırdan konsept tasarım olarak ta size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

HCA iç mimarlık ofisi bünyesinde hizmet veren iç mimarlar, geniş bir yelpazede tasarım yapar. Çok geniş olan tüm bu alanların tasarımı, en ideal ve estetik biçimde kısa sürede gerçekleşir.

Firma tarafından sunulan tüm bu hizmetler sayesinde mekanlar, güzelleşir hem de kullanışlı alanlar yaratılmış olur. Sizde kullanım alanlarınız güzelleşsin ve çok daha kullanışlı bir hal kazansın istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bunun için yapmanız gereken bizimle irtibata geçmek olacaktır.

Bu sayede mekanınız için en ideal olan tasarım ve uygulama hizmetlerini kolaylıkla almanız mümkün olacaktır. Siz de hayal ettiğiniz yaşam alanına kavuşmak istiyorsanız hemen bütçenize uygun olarak hizmet almaya başlayın.

İç Mimarlık Ofisi Ne İş Yapar? içeriğine puan verin.
Vereceğiniz puanlama ile içeriğin daha yararlı olmasını sağlamak
için geliştirmeler yapmaktayız.
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan

Yorum Yaz

Adınız veya takma adınız.

Geçerli e-posta adresiniz.

Örnek: https:// veya https://www
doğrulama kodu Yenile
E-posta bilgileriniz gizli tutulur. Onay işleminden sonra, yorumlarınız yayınlanır.
içerik başlıklar+-
konuş
İÇERİK PUANI
puanpuanpuanpuanpuan
5,0
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan Çok iyi
100%0%
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puanİyi
0%0%
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puanOrta seviye
0%0%
11111Yetersiz
0%0%
11111Çok yetersiz
0%0%
bülten

Kampanya ve yeniliklerden haberdan olmak için, e-bültene kayıt olun.

sosyal medya
Sosyal Medya

Sosyal medya da bizi takip edin!

pinterest