Mağaza İç Dekorasyon Önerileri

Mağaza İç Dekorasyon Önerileri

Mağaza İç Dekorasyonu Önerileri başlıklı bu yazımızda, hangi sektörde olursa olsun zücaciye mağaza dekorasyonu, iç çamaşır dükkanı dekorasyonu yada giyim mağaza dekorasyonu olsun mağaza dekorasyonu ve mağaza dekorasyon maliyetleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Perakende sektöründe mağaza açmayı düşünüyorsanız sizin için hazırladığımız Mağaza İç Dekorasyon Önerileri yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederim. Büyüme hedefiniz varsa ve marka olmak istiyorsanız, dekorasyona önem vermeniz yani mağazanızda bir kimlik oluşturmanız gerekmektedir. Geleneksel yada modern mimari tercih edilebilir yada ikisini birleştirerek sofistike bir tarz oluşturabilirsiniz.

Mağaza İç Dekorasyon Mobilya Önerileri

Mağaza iç dekorasyonunda mağazanızın beğenilmesini sağlayacak en önemli etken mağaza içinde kullanacağız mobilyalardır. Kasa bankosundan raf sistemlerine, orta stantlarından vitrine kadar tüm alanda kullanılan mobilyalar ve bu mobilyaların malzemesi, duruşu kalitesi tüm satış kurgusuna bağlı hareket etmelidir. Modern ve gençlere hitap eden bir mağazanın mobilyalarında klasik ve avangart mobilyalar kullanırsanız o mağazaya hitap edilen kesim gelmek istemez, proje başarısız olur ve firma zarar eder.

Mobilya denince genelde akla ahşap mobilyalar gelse de son yıllarda mağaza içerisindeki mobilyalarda, demir, paslanmaz, pleksi, cam, ayna vb. birçok malzeme kullanılmaktadır. Bu sayede mağazanız tekdüze bir mağaza olmaktan çıkar çağa uyum sağlayan ve sattığınız ürüne göre ergonomik bir tasarıma sahip olur.

Mağaza iç dekorasyonu raf sistemleri

Hareketli ve Ergonomik Raf Sistemleri

Giyim mağazası, zücaciye mağazası, ev tekstili mağazası yada kozmetik mağazası olsun hemen her sektörde mağaza içerisinde duvarlarda raf sitemlerinin çok fazla kullanıldığını görürüz. Bu sistemler son derece kullanışlı ve her ürüne göre farklı aparatları olan işlevsel bir sitemdir. Maalesef çok sayıda mağaza bahsettiğimiz raf sistemlerini tek düze aynı renk ve aynı malzemeden kullanıyor. Bu da mağazayı sıkıcı ve ergonomik olmadığı için raflara sığmayan ürünlerin ortalara serpiştirildiği düzensiz mağazalardan birisi haline getiriyor.

Mağazanızı planlarken bir mimar veya iç mimarla çalışırsanız raf sistemini farklı renkler ve malzemelerle zenginleştirerek size özgü bir tasarım yapabilir ve mağazanızı müşterilerinizin içerisinde daha uzun süre kalmalarını sağlayacak,  ferah, şık ve tarzı olan bir mekan haline getirebilir.

Mağaza Dekorasyonunda En Yüksek Maliyeti Mobilya Oluşturur

Mağaza dekorasyonu maliyetlerini planlarken içerisinde kullanacağınız mobilyanın türü dekorasyon maliyetini belirleyen en önemli faktörlerden birisidir. Mağaza dekorasyon maliyetlerinin yaklaşık %50-60’ını mobilya belirler.

Mağaza iç dekorasyonunda uygun fiyatlı olduğundan dolayı hazır ve çeşitli renklerde LAM malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler hazır ve standart olduğundan dolayı ne yaparsanız yapın çok farklı bir konsept çıkarmak zor olur.

Mağaza iç dekorasyonunda kullanacağınız Masif malzemelerden oluşan mobilyalarda ise, renkli kaplamalar, mat, parlak lakeler, istenen renkte yapılabilen su bazlı natürel boyalar ile çok farklı çalışmalar yapılabilir. Bu tip malzemeler kullanıldığında tasarımlarda da özgün çizgiler ve tarzlar yaratabilirsiniz. Ancak LAM malzemeye göre daha maliyetli olacağını söylemeliyiz.

Ahşap Cephe Tasarımı Uzmanlık İsteyen Bir İştir

Pek çok firmanın çözemediği ve uygulamaktan kaçındığı cephelerin ahşap yapılması konusu da firmamızın uzman olduğu bir konudur. Kullanılacak malzemeler, alternatif çözümler ve uzun ömürlü bir cephe uygulaması yapacak çok az sayıda firma vardır. Ahşap cephe yaptırmak isteyip çeşitli ustalara ve firmalara gitmiş ve çözememiş bu konuda mustarip olmuş, sonrasında bize danışan çok sayıda kişi ve firma ile başarılı çalımalar yaptık.

Madame Coco, Home Sweet Home, Kokoş Home, Reves Home gibi pek çok mağazalarda komple ahşap cephe tasarım ve uygulamasını yapmış bulunmaktayız. Bu projelere ait fotoğraflara sitemizde bulunan Projeler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Mağaza İç Dekorasyon Önerileri

HCA mimarlık olarak 20 yıldan fazla zamandır sektöründe lider pek çok markayla kaliteli ve uygun fiyatlı dekorasyon çalışmalarımız olmuştur. Firma olarak mobilya imalatını iyi bilmekte bu sayede uygun kaliteli ve uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Tasarımlarınıza alternatif malzemeler ve çözümler sunarak marka kimliğinizi size özgü bir hale getirmekteyiz.

Keşif talepleriniz ve detaylı bilgi için 0850 460 14 22

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
Open chat
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim
Merhaba,
#evdekaldığımız bu günlerde sizlere daha hızlı hizmet verebilmemiz için bize hemen ulaşın.